Ch. Arny Javapami  

Arny Javapami
Výsledky výstav
Rodokmen
Potomci
Fotogalerie

Arny Sluch

Arny DKK

Arny oči

Jmenuji se Arny, narodil jsem se 6. 5. 1998 v Turnově, ve znamení býka. Moje přezdívky: Nůša, Puňta, Čumáček, ... Jsem učenlivý a s paničkou mám trpělivost. Jako správný býk dokážu být tvrdohlavý, mám rád pohodlí a postel mojí páničky. Jinak jsem klidný, pohodový pejsek, který sice občas popustí uzdu svému loveckému pudu ale na povel toho, sice nerad, nechám. Jsem vůdcem naší bandy, samozřejmě až po paničce, ale jsem spravedlivý a dost tolerantní. Na výstavách se mi celkem daří, jsem Český a Polský šampion, Klubový šampion, Vítěz Speciální výstavy, Veterán šampion ČR, ...

Svoji paničku jsem si vlastně vybral také sám. Do věku 4 měsíců jsem byl stále ještě u své maminky v Turnově a moje paní chovatelka si na mě tak zvykla, že si mě chtěla nechat. Dokonce se mnou jela k paní Radaně Zachové, která je mezinárodní rozhodčí, a která říkala, že by ze mě mohl být šampion. Když volala moje budoucí panička poprvé, byla odmítnuta. Ale naštěstí inzerát vyšel dvakrát a panička si nevšimla, že volá na stejné číslo. Tak se s chovatelkou domluvily na návštěvě a zpátky si mě už vezli sebou. Já jsem s nimi šel velice ochotně. Měl jsem být náhrada za jejich Danečka. Hned jsem proběhl celý jejich byt a zabral jsem si křeslo, ze kterého je vidět do kuchyně i obýváku. Prostě "strategickej flek". 

Jednou, když panička našla dvě malé zraněné kočičky, tak jsem pomáhal s péčí. Panička krmila z flašky a já jsem jim poctivě masíroval bříška. Stejně jsem dělal mámu i tátu Čendovi, který toho později, když vyrostl, pěkně zneužíval. Například mě nechtěl pustit k misce s vodou.

V roce 2003 jsme se přestěhovali na vesnici, což velice oceňuji, jakožto původně panelákový pes a panička mi pořídila Cindy jako budoucí nevěstu. Ze začátku jsem z ní moc nadšený nebyl, ale po prvním hárání jsem si jí oblíbil, i když je to pěkná potvůrka. A teď mám na krku i svého vlastního syna Laska, který mě naštěstí poslouchá na slovo. Ale udělal ze mě dědečka, drzoun jeden.