Babetka a Čenda
 


Ahoj, zdraví Vás Čenda a Babetka, jsme mazlíci paní Burešové, mámy Katky. Ale hrozně rádi jezdíme na Lhotu za smečkou, takže jsme trochu i jejich. Sice nejsme výstavní, ale vynahrazujeme to paničce temperamentem.

Já, Čenda jsem se narodil 9. 9. 1999 u Mělníka, moje přezdívky: Číňan, Čeníšek, Korálek, Čunda, ... Jsem takové nepříliš poslušné zvířátko, hlavně co se týče přivolání od větších pejsků, musím jim totiž řádně, alespoň slovně, vyčinit, za to, že mi zkřížili cestu. Co kdyby mě nedej bože zašlápli, že jo. A také o mě říkají, že jsem profesionální útěkář. Uvedu příklad proč. Jednou jsem byl s Klárou na horách v Rokytnici, v létě to bylo, a ta důvěřivá mě večer venčila bez obojku, dovedete si to představit? To se muselo využít, tak jsem vzal roha, víte, musel jsem to v okolí řádně prozkoumat. Nicméně Klára z toho prý byla na mrtvici, hned druhý den začali vylepovat plakáty s mojí fotografií, pak přijela i Katka s Arnym, protože Arny je stopař. Nicméně navzdory Arnymu snažení, když on dorazil, já už byl o 20 km dál. Já si totiž doběhl do hospody na Benecku, seznámil jsem se s panem kuchařem, spal jsem s ním v posteli a nic mi tam nechybělo. Ale tam mě viděl nějaký pán co tam byl na večeři, a když pak druhý den viděl v Rokytnici a okolí letáky, zavolal mým majitelům a prásknul mě. Oni už to po 30hodinách hledání pomalu vzdávali, ale dojeli si pro mě. A já jsem je přivítal, dal jim pořádnou pusu na čumáčky, rozloučil se s personálem a jelo se domů. Tímto děkuji onomu pánovi i personálu. I když na mě byla vypsaná odměna, oni ji odmítli. Třeba se tam někdy s paničkou znovu podíváme. Ale pochybuju, že mě ještě někdy pustí z vodítka, mám teď sice čip, ale nějak mě nevěří.

Mne, Babetku si Katky maminka pořídila po tom, co se Klára odstěhovala z rodného hnízda s Čendou a Katka s Arnym. Bylo jí totiž hrozně smutno. Narodila jsem si 1. 8. 2003 v Mladé Boleslavi, moje předzívky: Žabža, Godzilla, Babča, ... A protože si pak Klára pořídila miminko, tak jí moje panička Čendu zabavila a já dostala staršího kámoše na lumpárny. Nicméně když se hárám, tak mi Katka Čendu odveze k sobě a já pak musím otravné ženichy na Radouči odhánět sama. Ale počkejte, vy to jednou neuhlídáte, a my se vám s Čendou pomstíme, za to že nás takhle rozdělujete. Já nemám takové sebevědomí jako Čenda, já si svou paničku hlídám, a tak můžu chodit navolno. Nicméně ani já nejsem žádný svatoušek, takže mám na kontě alespoň nepočítaně zakousnutých myší. A co teprve, když vidím kočičku u Katky, tu bych také ráda ulovila.